شرایط شرکت ثبت نام آزمون نظام مهندسی

  • » اخبار » شرایط شرکت ثبت نام آزمون نظام مهندسی
  • جهت اطلاع بیشتر داوطلبان از شرایط آزمون نظام مهندسی ، به بررسی برخی سوالات داوطلبان میپردازیم:

     

     

    ۱_چه مدرک تحصیلی برای شرکت در آزمون نظام مهندسی باید داشته باشیم؟

     

    داوطلبان باید بدانند که طبق ماده ۷ آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، فقط مدرک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری قابل پذیرش هستند..

    پس افرادی ک تحصیلات دانشگاهی خود را خارج از ایران گذرانده اند و یا گواهی آموزش مجازی دارند باید پس از تطبیق مدرک خود از وزارت علوم و تحقیقات تاییدیه دریافت نمایند تا شرایط ثبت نام در آزمون را داشته باشند.

    ۲_اعتبار قبولی در آزمونهای نظام مهندسی تا چه زمانی است؟

     

    اعتبار قبولی در آزمونهای،نظام مهندسی حداکثر به مدت ۴سال از تاریخ آزمون است.بنابراین ضروری است قبول شدگان در مهلت تعیین شده نسبت به اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی اقدام کنند..

    پس اگر در صورت قبولی و ثبت نام درآزمون نظام مهندسی شرایط لازم جهت گرفتن پروانه اشتغال به کار را نداشته باشند ، میتوانند از این فرصت ۴ ساله استفاده کنند و شرایط لازم جهت اخذ پروانه اشتغال را فراهم کنند..

     

    ۳سنوات لازم جهت شرکت و ثبت نام آزمون نظام مهندسی چند سال می باشد؟

     

    طبق ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی حداقل سابقه کار جهت شرکت در آزمون ورود یه چرخه مهندسان از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی در هر مقطع به شرح زیر است:

    مقطع تحصیلی             حداقل حرفه ای

          کارشناسی                     ۳ سال

            ارشد                            ۲ سال

            دکتری                          ۱ سال

     

    نکته قابل توجه در محاسبه سنوات در شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی:

    سنوات از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی تا روز برگزاری آزمون  محاسبه میگردد. بنابراین اگر داوطلب سنوات لازم را نداشته باشد و با ورود اطلاعات نادرست اقدام به ثبت نام نمایند در صورت قبولی، قبولی آنان محسوب نمیشود.

    سنوات کاردانی:

    سنوات کاردانی جهت آزمون ورود به حرفه مهندسان به غیر از رشته عمران(محاسبات) و معماری(طراحی) ،  در صورت هم رشته بودن با رشته آزمون، از تاریخ گرفتن مدرک کاردانی تا زمان گرفتن مدرک مهندسی به ازای هر ۵ سال کامل یک سال و حداکثر دوسال به سنوات مهندسی اضافه خواهد شد..

    درصورت هم رشته نبودن ، سنوات کاردانی قابا محاسبه برای آزمون نظام مهندسی نمیباشد..

    داوطلبان برای بررسی سنوات خود میتوانند ب لینک زیر مراجعه کنند و از مدت سنوات خود اطمینان حاصل نمایند

    http://goo.gl/JHS5U

     

    ثبت دیدگاه

      • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
      • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
      • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    برو بالا