.
📍یکی از مشکل ساز ترین کنجکاوی ها در روز آزمون بررسی آنی دفترچه سوال بوده ، در این لحظه شما با هجم عظیمی از اطلاعات عجیب و گمراه کننده مواجه میشید که تنها دلیل این سر در گمی مطالعه بی دقت و بدون تمرکز سوالات بوده ، اینجاست که شما به اصطلاح دچار سکته مغزی میشوید و زمان ابتدایی آزمون خودتان را غرق در استرس خواهید یافت ،تمام دسترسی های مغز به حافظه شما از بین میره و به سختی باید در این حالت آشفته به تک تک سوالات پاسخ بدید.راندمان پایین ، عدم مدیریت زمان ، عدم مدیریت منابع و استرس بی پایان از عواقب این کنجکاوی بوده.
.
❌ مطالعه چشمی دفترچه آزمون ممنوع ❌، سوالات به ترتیب و طبق تکنیک ضریب سختی باید بررسی شوند.

معرفی نکات مهم درباره آزمون نظام مهندسی :

 

۱- آزمون های نظام مهندسی معمولا دوبار در سال(یک آزمون در نیمه اول و آزمون دوم در نیمه دوم سال) برگزار می شود.
۲- ثبت نام آزمون های نظام مهندسی در هر یک از صلاحیت های محاسبات، نظارت و اجرا(برای رشته عمران) و صلاحیت های طراحی، نظارت و اجرا(برای رشته معماری) بصورت مجزا بوده و بصورت مستقل برگزار می شود. طبق روال سال های اخیر آزمون نظارت و اجرا به ترتیب در نوبت صبح و بعدازظهر روز اول و آزمون محاسبات و طراحی صبح روز دوم برگزار می شود.
۳- آزمون نظام مهندسی بصورت کتاب و جزوه باز (Open Book) برگزار می شود. استفاده از ماشین حساب مهندسی مجاز بوده اما همراه داشتن لپ تاپ، تبلت و گوشی تلفن همراه ممنوع است.
۴- آزمون نظام مهندسی در همه صلاحیت ها به جر معماری طاحی در قالب ۶۰ سوال تستی برگزار می شود (آزمون دارای نمره منفی است).
۵- زمان پاسخگویی به سوالات برای آزمون نظارت و اجرا ۱۵۰ دقیقه و برای آزمون محاسبات ۲۱۰ دقیقه است.
۶- قبولی در آزمون نظام مهندسی بصورت کسب حدنصابی(کسب نمره ۵۰) می باشد. یعنی پاسخ درست به ۳۰ سوال از کل ۶۰ سوال طرح شده.
۷- طبق آمار، درصد قبولی داوطلبان در آزمون نظارت و اجرا حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد و در آزمون محاسبات ۳ تا ۵ درصد است!
۸- اعتبار قبولی در آزمون نظام مهندسی بمدت ۴ سال است. یعنی اگر پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی به هر دلیلی فاقد شرایط لازم جهت اخذ پروانه اشتغال (نداشتن کارت پایان خدمت، نداشتن سابقه کار بیمه ای جهت پروانه اجرا و …) داشته باشید می توانید از این فرصت ۴ ساله استفاده نمائید.
۹- سنوات لازم برای شرکت در آزمون نظام مهندسی ۳ سال کامل برای کارشناسی، ۲سال برای کارشناسی ارشد و ۱ سال برای دکتری می باشد.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *