چطور در آزمون نظام مهندسی قبول شویم؟

یکی از آزمون های مهم در بخش ورود به عرصه مهندسین کشور شناخت و شرکت در آزمون نظام مهندسی است این آزمون در کلیه رشته هایی که به عنوان رشته های فنی مهندسی شناخته میشود به ور معمول در 2 آزمون در سال یکی در 6 ماهه اول سال و دیگری در 6 ماهه دوم سال برگزار میگردد .

چطور در آزمون نظام مهندسی قبول شویم ؟

دانشجویان و علاقمند به دریافت مدرک نظام مهندسی های مختلف باید رشته مد نظر خود را انتخاب نمایند و با مطالعه نمونه سوالات و پکیج های آموزشی نظام مهندسی و کتبی که در این خصوص در کشور وجود دارد در آزمون مربوطه شرکت نمایند.یکی از آزمون های مهم در بخش ورود به عرصه مهندسین کشور شناخت و شرکت در آزمون نظام مهندسی است این آزمون در کلیه رشته هایی که به عنوان رشته های فنی مهندسی شناخته میشود به ور معمول در 2 آزمون در سال یکی در 6 ماهه اول سال و دیگری در 6 ماهه دوم سال برگزار میگردد .

 

چرا باید در آزمون نظام مهندسی شرکت نماییم؟

سوالی است که برخی از داشنجویان که هنوز وارد این آزمون نشده اند در ذهنشان ایجاد میشود . یکی از مزیت هایی که این نوع آزمون دارد مرتبه حق امضا هست فرض کنید که ساختمانی در کشور و یا شهر شما در حال ساخت است و نیازمند مهندسین ناظر و اجرا و نظارت دارد. افرادی که در این نوع آزمون موفق میشوند و به طریقی قبول میشوند از حق امضا و پروانه کسب برخوردار خواهند شد و میتوانند در بخش های عمرانی و مهندسی نظارت ، اجرا ، طراحی و محاسبات دارای حق امضا شوند . هر کدام از آزمون های مربوط به این گرایش ها با توجه به رشته های شرکت کننده نیز متفاوت است که مهندسین بعد از قبولی علاوه برا ارتقا شغلی میتوانند درآمد خوبی را در این خصوص داشته باشند.

 

آزمون های نظام مهندسی چه مزیت هایی دارد ؟

کلیه افرادی که در این آزمون شرکت می کنند به صورت جزوه و یا کتاب باز میتوانند در این آزمون شرکت نمایند و به اصلاحی این نوع آزمون اپن بوک open book می باشد.
بیشتر این آزمون های محدودیت قبولی و حد نصاب ندارد و فقط کافیست شما حد نصاب نمره 50 درصد را اخذ نمایید فقط برخی از رشته ها و آزمون ها هست که دارای حد نصاب قبولی است و رقابت در آن سخت تر میباشد و فرد شرکت کننده باید جزو نفرات برتر باشد که بتواند پروانه کسب و اشتغال این آزمون را اخذ نماید.

 

  • شرکت در این آزمون دارای معایبی نیز هست که در ادامه به آن خواهیم پرداخت :

با توجه به منابع متعددی که به شرکت کنندگان معرفی می گردد این امر باعث می شود که فرد شرکت کننده در آزمون دچار سردرگمی در انتخاب منابع ازمونی گردد بنابریان حتما باید در انتخاب مشاور و منبع آموزشی که در اختیار فرد قرار گرفته میشود دقت کافی رعایت شود. 22 مبحت در این بخش با جمع آوری بهترین پکیج های آموزشی و کتب تخصصی نظام مهندسی بیشترین میزان قبولی در آزمون نظام مهندسی را داشته است.

سطح سوالات بسیار بالاست پس هر چه که شرکت کنندگان با نمونه سوالات قبلی بیشتر آشنا باشند درصد قبولی آن ها افزایش میابد در غیر اینصورت احتمال قبولی در این نوع آزمون پایین خواهد آمد.

  • از جمله معایب آزمونها به شرح ذیل است:

زمان پاسخگویی به سوالات کم است و شرکت کننده ای که نمونه سوالات مشابه بیشتری را مرور کرده باشد میتواند در این آزمون موفق تر باشد چون بیشتر شرکت کنندگان از زمان اختصاص داده شده به هر سوال و زمان ناکافی برای هر سوال به این نوع آزمون گلایه دارند انتخاب مشاور و کتب مناسب برای شرکت ازمون های نظام مهندسی میتواند مدیریت زمان را به شما آموزش دهد.

به عنوان مثال معمولا برخی از افرادی که در رشته عمران شرکت می کنند بالای 20 نوع کتاب برای منابع خود باید در اختیار داشته باشند که از مباحث مختلفی تشکیل شده است و تمرکز بر مباحث و این که هر مبحث مربوط به کدام کتاب می شود نیز میتواند زمان زیادی را از شما بگیرد پس در این مرحله به کتابی و جزواتی نیاز دارید که کلیه مباحث را پوشش دهد . 22 مبحث ارائه کننده پکیج های آموزشی مباحث مختلف در رشته های مهندسی مختلف با گرایش های آزمون مختلف برای شرکت کنندگان میباشد.

سرعت تست زنی شما در آزمون های نظام مهندسی زمانی افزایش میبابد که شما از هر کدام از مبحث های نظام مهندسی حداقل 100 تست زده باشید و این امر ناخودآگاه در طریقه تست زنی شما و سرعت عمل شما تاثیر بسازیی خواهد گذاشت و نکته بعدی در مورد مباحثی که با خود در سر آزمون نظام مهندسی با خود به همراه خواهید داشت فراموش کردن و نکردن مباحث مهم و غیر ضروری است ممکن است که شرکت کنندگان مباحث کم اهمیت را با خود به همراه داشته باشند و مباحث مهم را فراموش نمایند که با خود در آزمون داشته باشند و همین امر در استرس آزمون و از دست دادن زمان تست زنی بسیار تاثیر گذار است و همین ارم باحث میشود که فردی که به 3 سوال به خوبی در آزمون نظام مهندسی پاسخ داده است با پاسخ ندادن به 1 یا دو سال در آزمون حد نصاب نمره را کسب نماید و بعد از این همه تلاش با نمره 49 یا 48 از قبولی در این آزمون جا بماند .

 

برخی از پکیج هایی که در 22 مبحث میتوانید تهیه نمایید.

پکیج های قبولی تضمینی آزمون نظام مهندسی به شرح ذیل است :

پکیج تضمینی قبولی در آزمون برق نظارت

نام جزوه : پکیج تاسیسات برق
تعداد صفحات : ۵۴۰

پکیج تضمینی قبولی در آزمون نظام مهندسی معماری اجرا

نام جزوه : پکیج معماری(اجرا)

تعداد صفحات : ۵۵۰

پکیج تضمینی قبولی در آزمون نظام مهندسی معماری نظارت

 

نام جزوه : پکیج معماری(نظارت)
تعداد صفحات : ۵۵۰

پکیج تضمینی قبولی در آزمون نظام مهندسی معماری نظارت و اجرا

نام جزوه : پکیج معماری(نظارت و اجرا)

تعداد صفحات : ۹۰۰

پکیج قبولی در آزمون نظام مهندسی عمران اجرا

نام جزوه : عمران(اجرا)
تعداد صفحات : ۵۰۰

پکیج قبولی در آزمون نظام مهندسی عمران نظارت

نام جزوه : عمران(نظارت)

تعداد صفحات : ۵۵۰

پکیج قبولی در آزمون نظام مهندسی عمران نظارت و اجرا

نام جزوه : پکیج عمران(نظارت و اجرا)

تعداد صفحات : ۹۰۰

پکیج قبولی در آزمون نظام مهندسی مکانیک نظارت

نام جزوه : تاسیسات مکانیک (نظارت)
تعداد صفحات : ۵۵۰

 

جهت مشاوره و تهیه پکیج های آموزشی کافی است همین الان عدد 1 را به شماره زیر پیامک کنید SMS:50004007770022 مشاوران ما با شما تماس می گیرند

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *